Parametrics
MC68360ZP25VL absolute maximum ratings: (1)Speed: 25MHz; (2)Voltage: 5V; (3)Package / Case: 240-BFQFP; (4)Packaging: Tray; (5)Lead Free Status: Contains Lead; (6)RoHS Status: RoHS Non-Compliant.
Features
Diagrams
MC68360ZP25VL pin connection
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
MC68360ZP25VL
MC68360ZP25VL
IC MPU QUICC 25MHZ 357-PBGA
Data Sheet
Negotiable
MC68360ZP25VLR2
MC68360ZP25VLR2
IC MPU QUICC 25MHZ 357-PBGA