Parametrics
S29AL032D90TFI030 absolute maximum ratings: (1)Storage Temperature Plastic Packages: –65°C to +150°C; (2)Ambient Temperature with Power Applied: –65°C to +125°C; (3)Voltage with Respect to Ground VCC (Note 1): –0.5 V to +4.0 V; (4)Voltage with Respect to Ground A9, OE#, and RESET# (Note 2): –0.5 V to +12.5 V; (5)Voltage with Respect to Ground All other pins (Note 1): –0.5 V to VCC+0.5 V; (6)Output Short Circuit Current (Note 3): 200 mA.
Features
Diagrams
S29AL032D90TFI030 pin connection
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
S29AL032D90TFI030
S29AL032D90TFI030
Spansion
Flash 32MB CMOS 3.0V 90ns TOP SECTOR PBF